ЯКІ БУВАЮТЬ СИСТЕМИ ПОЖЕЖОГАСІННЯ

Найбільш ефективним засобом для боротьби з пожежею є автоматичні системи пожежогасіння (АСПТ), призначені для раннього виявлення загоряння і оперативної ліквідації вогню.

Поряд з автоматичною пожежною сигналізацією і системою оповіщення та управління евакуацією вони входять в комплекс протипожежної системи безпеки будівлі. Оперативне реагування, швидка локалізація загоряння, ефективне гасіння, широкий вибір активних речовин, а головне, мінімальний ризик для життя і здоров’я людей – всі ці фактори роблять автоматичні системи пожежогасіння незамінними. Сьогодні той чи інший вид АСПТ використовується практично у всіх будівлях громадського призначення, в виробничих приміщеннях, на складах і т.д.

Пожежогасіння може здійснюватися локально, поверхнево або об’ємно. Залежно від типу діючої речовини, всі системи пожежогасіння підрозділяються на водяні, порошкові і газові. Конструктивно кожна система складається з:

  • пристроїв виявлення пожежі (механічні, електричні та ін.)
  • пристрої включення системи;
  • пристосування для подачі вогнегасних речовин (трубопровід і сопла).

Водяне пожежогасіння

Перевагами цього способу є його економність, хороші охолоджуючі властивості води, простота проектування та монтажу системи. Різновидом водяного пожежогасіння є Водопінне гасіння. Установки водяного пожежогасіння можуть бути спринклерними і дренчерними.

Спринклерні установки ефективні для локального виявлення загоряння і його первинного гасіння. Вони складаються з трубопроводу, наповненого знаходиться під тиском водою або піною, і власне спринклерів – зрошувачів з тепловим замком (термочутливим елементом). Ступінь чутливості теплових замків може бути різною, від 57 до 343 градусів Цельсія, термін спрацьовування – не більше 10 хвилин. При пожежі та підвищенні температури в приміщенні, теплової замок руйнується, вода виривається назовні. При цьому в системі падає тиск, що є сигналом для запуску насоса і відкриття клапана, що направляє воду до активного детектору.

Дренчерноїустановки конструкцією схожі на спринклерні. Різниця полягає лише в тому, що зрошувачі дренчерних систем не мають термозамка. Вони запускаються від зовнішніх датчиків загоряння і при цьому включаються всі одночасно, здійснюючи гасіння по всьому периметру приміщення. Такі системи добре справляються із завданням створення водяних завіс, локалізації пожежі, недопущення його подальшого розповсюдження. Дренчерними системами пожежогасіння захищають віконні прорізи, двері, атріуми, технологічне обладнання і т.д.

Ще одним різновидом водяних систем пожежогасіння можна назвати гасіння тонкорозпиленою водою.

Газове пожежогасіння

Як відомо, для підтримки горіння необхідна наявність в повітрі не менше 12-15% кисню. Якщо кисню буде менше – вогонь стане затухати сам собою. Саме на цьому грунтується робота газових установок пожежогасіння. Викидаючи в приміщення порцію стиснутого або скрапленого газу, вони призводять до зміни складу повітря, «розбавляючи» кисень до такої міри, що горіння більше не підтримується. Діючою речовиною в газових установках може бути двоокис вуглецю, азот, аргон, різні хладони, шестифториста сірка та ін.

Газове пожежогасіння ефективно і не завдає шкоди майну, але воно може здійснюватися тільки після евакуації людей, оскільки зниження рівня кисню в повітрі може негативно позначитися на їх здоров’ї. Тому при монтажі газових установок пожежогасіння обов’язково встановлюються також інформаційні світлові табло «ГАЗ – ВИХОДИТИ!» Або «ГАЗ – НЕ ЗАХОДИТИ!».

До недоліків газових систем автоматичного пожежогасіння крім обов’язкової евакуації людей відноситься також умова, щоб захищаються приміщення були герметичними (без щілин в дверях, з щільно закритими вікнами і з автоматично виключається вентиляцією) і не дуже об’ємними. З іншого боку, такі системи забезпечують повне збереження майна, тому можуть застосовуватися в приміщеннях з електронікою (серверних кімнатах, телецентрах і т.д.) і документами (банки, бібліотеки, архіви, музеї).

Порошкове пожежогасіння

За принципом дії порошкове пожежогасіння схоже на газове і застосовується у випадках, коли гази використовувати не можна (наприклад, в негерметичних приміщеннях або при горінні лужних матеріалів). Дрібнодисперсні порошки розпорошуються в зоні пожежі, розбавляючи кисень і сповільнюючи реакцію горіння. Недоліки цього способу ліквідації пожежі такі:

  • загасити полум’я повністю порошок не зможе, він тільки стримує його поширення;
  • після гасіння потрібно прибирання в приміщенні, а також можливі пошкодження деяких поверхонь;
  • як і при газовому пожежогасінні обов’язкове евакуація людей.

Системи порошкового пожежогасіння можуть бути установками модульного типу (коли порошок зберігається в модулях, що закріплюються під стелею приміщення) та установками з централізованим зберіганням (порошок знаходиться в окремих ємностях в спеціальному приміщенні і подається по трубопроводах).

Компанія OLYMP здійснює проектування, монтаж, пусконалагодження, а також подальше обслуговування всіх видів систем автоматичного пожежогасіння. Наші фахівці проведуть ретельний аналіз вашого об’єкта, складуть оцінку ризиків і запропонують оптимальний спосіб пожежогасіння для кожного приміщення. Телефонуйте нам прямо зараз і отримаєте безкоштовну консультацію по всіх питаннях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ОТПРАВИТЬ ЗАЯВКУ!

Заполните форму и наши менеджеры обязательно с вами свяжутся!

ВІДПРАВИТИ ЗАЯВКУ!

Заповніть форму і наші менеджери обов’язково з вами зв’яжуться!